Молитовник

«Просіть, і буде вам дано, шукайте і знайдете, стукайте і відчинять вам! Бо кожен, хто просить одержує, хто шукає знаходить, а тому, хто стукає відчинять.» (Євангелія від Луки 11:8-9)


ЩОДЕННІ МОЛИТВИ


В ім’я Отця, і Сина, і Святого Духа. Амінь (3 рази, хрестячись).

Молитвами святих отців наших, Господи Ісусе Христе, Боже наш, помилуй нас. Амінь.
Слава тобі, Боже наш, слава тобі.

Молитва до Святого Духа
Царю небесний, утішителю, Душе істини, що всюди єси і все наповняєш, скарбе дібр і життя подателю, прийди і вселися в нас, і очисти нас від усякої скверни, і спаси, благий, душі наші.

Трисвяте
Святий Боже, святий кріпкий, святий безсмертний, помилуй нас (3 рази, хрестячись).

Славослов’я
Слава Отцю, і Сину, і Святому Духові, і нині, і повсякчас, і на віки віків. Амінь. (хрестячись)

Молитва до Пресвятої Тройці
Пресвята Тройце, помилуй нас; Господи, очисти гріхи наші; Владико, прости беззаконня наші; Святий, посіти і зціли немочі наші імени твого ради

Господи, помилуй (3 рази).

Слава Отцю, і Сину, і Святому Духові, і нині, і повсякчас, і на віки віків. Амінь. (хрестячись)

Господня молитва
Отче наш, ти, що єси на небесах, нехай святиться ім’я твоє, нехай прийде царство твоє, нехай буде воля твоя, як на небі, так і на землі. Хліб наш насущний дай нам днесь; і прости нам довги наші, як і ми прощаємо довжникам нашим; і не введи нас у спокусу, але ізбав нас від лукавого.
Бо твоє єсть царство, і сила, і слава, Отця, і Сина, і Святого Духа, нині і повсякчас, і на віки віків. Амінь.

Господи, помилуй (12 раз).

Слава Отцю, і Сину, і Святому Духові, і нині, і повсякчас, і на віки віків. Амінь. (хрестячись)

Поклін Ісусові Христові
(хрестячись і кланяючись)
Прийдіте, поклонімся цареві нашому – Богу.
Прийдіте, поклонімся Христові, цареві нашому – Богу.
Прийдіте, поклонімся і припадім до самого Господа Ісуса Христа – царя і Бога нашого.

Псалом 50
Помилуй мене, Боже, по великій милості твоїй, і по множеству щедрот твоїх очисти беззаконня моє. Найпаче обмий мене з беззаконня мого і від гріха мого очисти мене. Бо беззаконня моє я знаю і гріх мій є завжди передо мною.
Проти тебе єдиного я згрішив і перед тобою зло вчинив, то і правий ти в словах твоїх і переможеш, коли будеш судити.
Це бо в беззаконнях я зачатий і в гріхах родила мене мати моя. Це бо істину полюбив єси, невідоме й таємне мудрости своєї явив ти мені.
Окропи мене іссопом, і очищуся, обмий мене, і стану біліший від снігу.
Дай мені почути радість і веселість, зрадіють кості сокрушені. Відверни лице твоє від гріхів моїх і всі беззаконня мої очисти. Серце чисте утвори в мені, Боже, і духа правого обнови в нутрі моєму.
Не відкинь мене від лиця твого і Духа твого Святого не відійми від мене.
Верни мені радість спасення твого і духом владичнім утверди мене. Вкажу беззаконним дороги твої, і нечестиві до тебе навернуться.
Ізбав мене від вини крови, Боже, Боже спасення мого, і язик мій радісно прославить справедливість твою.
Господи, губи мої відкрий, і уста мої сповістять хвалу твою. Бо, якби ти жертви захотів, дав би я, та всепалення не миле тобі. Жертва Богові – дух сокрушений, серцем сокрушеним і смиренним Бог не погордить.
Ущаслив, Господи, Благоволінням твоїм Сіон і нехай здвигнуться стіни єрусалимські.
Тоді уподобаєш собі жертву правди, приношення і всепалення, тоді положать на вівтар твії тельців.

Символ віри
Вірую в єдиного Бога Отця, вседержителя, творця неба і землі, і всього видимого і невидимого.
І в єдиного Господа Ісуса Христа, Сина Божого, єдинородного, від Отця родженого перед усіма віками – світло від світла, Бога істинного від Бога істинного, родженого, несотвореного, єдиносущного з Отцем, що через нього все сталося.
Він задля нас, людей, і нашого ради спасення зійшов із небес, і воплотився з Духа Святого і Марії Діви, і стався чоловіком.
І був розп’ятий за нас за Понтія Пилата, і страждав, і був похований, і воскрес у третій день згідно з писанням. І вознісся на небо, і сидить праворуч Отця. І вдруге прийде зо славою судити живих і мертвих, а його царству не буде кінця.
І в Духа Святого, Господа животворящого, що від Отця і Сина ізходить, що з Отцем і Сином рівнопоклоняємий і рівнославимий, що говорив через пророків.
В єдину, святу, соборну й апостольську Церкву.
Ісповідую одне хрещення на відпущення гріхів.
Очікую воскресення мертвих і життя будучого віку. Амінь.

Покаянна молитва
Ослаби, прости, відпусти, Боже, прогрішення наші, вольні і невольні, що в слові і в ділі, свідомі і несвідомі, що в думці й у помислі, що вдень і вночі – все нам прости, бо ти благий і чоловіколюбець.

Молитви до Пресвятої Богоматері
Богородице Діво, радуйся, благодатна Маріє, Господь з тобою. Благословенна ти між женами і благословенний плід утроби твоєї, бо ти породила Христа Спаса, Ізбавителя душ наших.

Достойно є воістину величати блаженною тебе, Богородицю, присноблаженну, і пренепорочну, і Матір Бога нашого. Чеснішу від херувимів і незрівнянно славнішу від серафимів, що без зотління Бога Слово породила, сущу Богородицю, тебе величаємо.

Під твою милість прибігаємо, Богородице Діво, молитвами нашими в скорботах не погорди, але від бід ізбав нас, єдина чиста і благословенна.

Преславна приснодіво Богородице, прийми молитви наші і донеси їх Синові твоєму і Богові нашому, щоб спас задля тебе душі наші.

Молитва до ангелів
Всі небесні сили, святі ангели й архангели, моліть Бога за нас, грішних.

Молитва до всіх святих
Святі славні і всехвальні апостоли, пророки, мученики і всі святі, моліть Бога за нас, грішних.

Величання Пресвятої Тройці
Уповання нам – Отець, прибіжище наше – Син, і покровитель нам – Дух святий. Тройце Свята, Боже наш, слава тобі.

Митарева молитва
Боже, милостивий будь мені, грішному (грішній).
Боже, очисти мої гріхи і помилуй мене.
Без числа нагрішив (нагрішила) я, Господи, прости мені.

В ім’я Отця, і Сина, і Святого Духа. Амінь (3 рази, хрестячись).

* * *
У часі Великого посту (чотиридесятниці) мовимо цю покаянну молитву з поклонами:

Молитва святого Єфрема
Господи і Владико життя мого, дух млявости, недбайливости, владолюбства й пустослів’я віджени від мене. (Доземний поклін).
Дух же доброчесности і смиренномудрія, терпіння й любови даруй мені, недостойному рабові твоєму (недостойній рабі твоїй). (Доземний поклін).
Так, Господи царю, дай мені зріти мої прогрішення і не осуджувати брата мого, бо ти благословен єси на віки віків. Амінь. (Доземний поклін).

Після цього 12 малих поклонів, молячись:

Боже, милостивий будь мені, грішному (грішній).
Боже, очисти мої гріхи і помилуй мене.
Без числа нагрішив (нагрішила) я, Господи, прости мені.
Молитва — це порив душі до Бога, до нашого Небесного Отця. Коли сили душі виснажуються в боротьбі з видимими й невидимими ворогами, коли нас огортає втома й огида до самих себе від життя у гріхах, тоді в серці народжується спрага Господа, яку так поетично і правдиво описав цар Давид: "Як лань прагне до водних потоків, так душа моя прагне до Тебе, Боже" (Пс. 42:2).
Але не завжди душа є настільки гаряча в любові, щоб залишивши усе земне, розпочати діалог з Богом. Коли серце холодне й закрите, тоді треба брати до рук молитовник і йти слідом тих, хто любив Господа більше, ніж ми.
Варто поступово вивчати ранкові й вечірні молитви напам'ять. При читанні молитов дуже важливо є промовляти їх у покорі, осмислюючи сказане, щоб молитва йшла від серця й розуму, з гарячим почуттям.
"Ти ж, коли молишся, увійди у свою кімнату, зачини за собою двері й молись Отцеві твоєму, що перебуває в тайні, а Отець твій, що бачить таємне, віддасть тобі. А коли молитесь, не говоріть зайвого, як ті погани; гадають бо, що за своєю велемовністю будуть вислухані" (Мт. 6:6—8), — говорить Христос.
Господь показує нам умови успішної молитви: перша — це зовнішнє усамітнення в окремій кімнаті, друга — це таємні дари або жертви, з якими ми приходимо до Бога. Серед цих дарів повинні бути самозречення, завдяки якій ми залишимо усі свої турботи, усі помисли про земні діла; при самозреченні може знайти собі місце довір'я й любов до Господа, щире каяття, примиреність із ближніми й відданість Божій волі. Від цих дарів залежить сила нашої молитви й Божа милість за неї.
Нерідко на молитві сторонні думки й картини так заполонюють розум, що молитва читається одними устами. Досвідчені духовні вчителі радять у таких випадках повернутись до тих слів молитви, на яких відключилась увага, і знову повторити все спочатку. Якщо ж і це не допомагає — молитись без молитовника своїми словами, доки не зігріється серце і не заспокояться думки.
Для розвитку молитовних почуттів варто перечитувати й передумувати молитви, що входять у ваше молитовне правило, щоб знати, які почуття мають бути збуджені на молитві. Святитель Іван Золотоустий говорив, що наша душа без молитовного звернення до Бога мертва й бездиханна. Духовне життя не знає пустоти. Наскільки ми віддаляємось від Бога, настільки ж підпадаємо під владу сил пітьми. Хто не хоче бути храмом Духа Святого поступово перетворюється на капище злого духа.
Щоб не стати рабом злих духів, треба щоденно молитися, у неділю і свята брати участь у богослужіннях, а якщо є можливість, то й частіше, жити в таїнствах Церкви, у мирі з Богом і ближніми. Унікальною за силою вислову релігійних почуттів до Господа є книга псалмів — "Псалтир". З неї можна вибрати близькі серцю псалми і вивчити напам'ять. Проти злих духів добре читати 91 (90), 121 (120), 123 (122) псалми, а також молитву до Животворчого Хреста.
Гадаю, не один читач цієї книжки сподівається знайти у ній молитви, що обережуть його від злого духа. Для таких молитов людина повинна мати покаянний дух, жаль за гріхи, душу, готову сприймати слова молитви як свої. Бо молитва — це не тільки слова — вони її лише блідо виражають; молитва є станом спраглого за Господом серця, душі, яка здатна жертвувати собою і довірятись Богові. А до цього, на жаль, дозрів не кожний похрещений.
Кожна щоденна молитва як і будь-яка інша, якщо вона вимовляється в дусі покаяння і довір'я до Бога, пошуку його волі та згоди з нею є надійним захистом від диявола.
Ісус говорив багатьом оздоровленим: "Іди, віра твоя спасла тебе" (Мк. 10:52), "Все, чого проситимете в молитві з вірою, одержите" (Мт. 21:22). А де Ісус не міг сотворити чуда, пояснював це невірством людей. Отже, нехай буде вам дано за вірою вашою. 


Ця молитва триває дев'ять місяців і полягає у щоденному промовлянні одного десятка вервиці (1- Отче Наш, 10 - Богородице Діво,

1- Слава Отцю і Сину...), а також такої молитви:

Господи Ісусе! За заступництвом Твоєї Матері Марії, Яка породила Тебе з Любові, і за заступництвом святого Йосипа, який опікувався Тобою після народження, прошу Тебе за ту ненароджену дитину, яку я духовно всиновлюю, яка є в небезпеці смерті. Прошу, дай її батькам любов і відвагу, щоби вони залишили своїй дитині життя, яке Ти сам їй призначив. Амінь.


Хресна дорога + Stations of the Cross + Квінтет "Алилуя"
Хресна дорога. Стації (події) Хресної Дороги та роздуми над ними. Дорога, яку Ісус Христос пройшов на Голготу. Богослужіння складається з 14 стацій (подій), що представляють собою різні моменти Страстей Христа, а також вступу і висновку.
Акафіст до Ісуса Христа
Акафіст до Господа і Спасителя Ісуса Христа. Виконують монахи студити (Унівські ченці студитського чину), Української Греко-Католицької Церкви (УГКЦ).

Акафіст до Пресвятої Богородиці + Akathist to Virgin Mary in Ukrainian
Акафіст (гімн) до Пресвятої Богородиці Пріснодіви Марії. Виконують монахи студити (Унівські ченці студитського чину), Української Греко-Католицької Церкви (УГКЦ).
Молебень до Найсвятішого Серця Христового


Служитель о.Павло Ясиновський, ЧСВВ співають брати василіяни
Таємниця щастя. Молитва св. Бригіди Шведської
               У 14 столітті жила св.Бригіда Шведська.Вона походила, як свідчить прізвище,зі Скандинавії. Божественний Спаситель обдарував св.Бригіду практикою 15-ти молитов через об"явлення. Факт об"явлення відбувся у столиці християнства, на терені Вічного Міста в той час, коли Свята відвідала славну базиліку св.Павла-Апостола народів.
               Практика 15-ти молитов,зогляду на благословення отримала назву "Таємниця щастя". Та особа, яка щоденно відмовляє ці молитви одночасно з молитвами "Отче Наш" і "Богородице Діво", впродовж року відмовить стільки молитов,скільки наш Спаситель отримав ударів під час Своєї Болісної Муки.
               З життєпису св.Бригіди довідуємось, що Ісус Христос до об'явлення молитов додав ще незвичайні обітниці на користь тих, які будуть їх відмовляти з глибокою вірою і побожністю. Тут йдеться про великі Божі благодаті, метою яких є щастя людини. Відкриваючи своє серце в контакті з Богом, Ви відкриєте тамницю правдивого щастя. Нехай вона стане змістом Вашого життя.
Молебень до Пресвятої Богородиці (аудіозапис, укр.)
Вервиця молиться св. Папа Іван Павло ІІ

Коронка до Божого Милосердя
 (Chaplet of Divine Mercy - UA)
Слова Господа Ісуса до св. Сестри Фаустини Ковальської: «Скільки разів почуєш, що годинник б'є третю годину, занурюйся вся у Моє милосердя, величаючи і прославляючи його, взивай його всемогутність для цілого світу, а особливо для бідних грішників, бо у цю хвилину воно навстіж відчинене для кожної душі».
Акафіст Архангелу Михаїлу - Hymn to Saint Michael - Ukrainian Orthodox chant


Акафіст Архангелу Михаїлу II / Hymn to St Michael 2 - Ukrainian chant

Почуй мене, о Божа Мати!

О, Всепітая Царице - O, All honoured Queen (Ukrainian song)

Немає коментарів:

Дописати коментар